пищевая добавка для животных

amino x see on toidulisand
lemmikloomadele:

koerad, kassid, hobused

Sisaldab 18
tähtsaimat aminohapet

KOOSTIS

Keemiline koostis
Valk 68-72 %
Rasv max 12 %
Vesi max 10 %
Toortuhk 10-18 %
Sool max 4 %
Veeslahustuvad valgud min 18 % max 32 %
Seeditavus min 90 %
Aminohapete sisaldus g/kg
Glutamic acid 106.22 Threonine 35.89
Aspartic 76.81 Serine 35.51
Lysine 66.08 8 Proline 34.66
Leucine 62.47 Phenylalanine 34.42
Alanine 48.43 Tyrosine 29.01
Arginine 47.92 Methionine 26.07
Valine 46.76 Histidine 20.66
Glycine 43.61 Tryptophan 9.31
Isoleucine 38.75 Cystine 8.24
Мineraalid (sisaldus kg kohta)
Kaltsium 35.2 g
Fosfor 23.9 g
Kaalium 13.0 g
Naatrium 7.3 g
Magneesium 2.2 g
Raud 332.0 mg
Tsink 106.0 mg
Mangaan 15.0 mg
Vask 5.0 mg
Seleen 2.38 mg
Vitamiinid (sisaldus kg kohta)
Niacin 65.0 mg
Biotin 8.0 mg
Riboflavin 7.5 mg
Vitamin E 4.0 mg
Pyridoxine 2.5 mg
Tiamin 1.0 mg
Vitamin B12 0.04 mg

18 АMINOHAPET

Pakutav aminohapete kompleks avaldab organismile mitmekülgset terviklikku mõju, mis on seotud selles sisalduvate aminohapete mõjuga organite ja süsteemide erinevatele funktsioonidele:

 • Glutamiin – kõige üldisemalt leidub seda lihastes vabal kujul, samuti on see vajalik peaaju normaalse töö toetamiseks, happe-aluse tasakaalu jaoks organismis ja seedetrakti tervisliku seisundi jaoks, see on vajalik DNA ja RNA sünteesiks, seda kasutatakse ka skeletilihaste valkude sünteesiks.
 • Asparagiin – on vajalik närvisüsteemi erutus- ja pidurdusprotsesside tasakaalu säilitamiseks, kiirendab immunoglobuliinide ja antikehade tekkeprotsessi, suurendab maksa detoksifitseerivat funktsiooni, vähendab väsimust.
 • Lüsiin – kuulub peaaegu kõikide valkude koostisse, on vajalik luude normaalseks moodustumiseks ja kutsikate kasvuks, soodustab kaltsiumi normaalset imendumist ja toetab normaalset lämmastiku ainevahetust täiskasvanud koertel. Lüsiin osaleb antikehade, hormoonide ja ensüümide sünteesis, kollageeni tekkes ja kudede regeneratsioonis.
 • Leutsiin – vähendab veresuhkru taset, aitab suurendada kasvuhormooni tootmist, soodustab luude, sidemete, naha ja lihaste taastumist.
 • Alaniin – aitab normaliseerida glükoosi metabolismi. Üks alaniini vorme – betaalaniin on pantoteenhappe ja koensüüm A – tähtsamate katalüsaatorite kehas – oluline koostisosa.
 • Arginiin – stimuleerib immuunsüsteemi, aeglustab kasvajate kasvu, suurendab T-lümfotsüüte tootva harknäärme aktiivsust, soodustab detoksifikatsiooniprotsesse maksas, stimuleerib kasvuhormoonide väljatöötamist.
 • Valiin – seda kasutavad lihaskoed energiaallikana, vajalik kahjustatud kudede taastumiseks ja metaboolseteks protsessideks lihastes, omab stimuleerivat toimet.
 • Glütsiin – aeglustab lihaskoe degeneratsiooni, mängib olulist rolli nukleiinhapete sünteesis, vajalik närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks, stimuleerib immuunsüsteemi, parandab organite hapnikuga varustatust.
 • Isoleutsiin – oluline hemoglobiini sünteesiks, reguleerib veresuhkru taset ja energiavarustuse protsesse, suurendab vastupidavust, soodustab lihaskoe taastumist.
 • Treoniin – toetab maksa lipotroopset funktsiooni, mängib tähtsat rolli kollageeni ja elastiini moodustumisel, parandab immuunsust, osaleb antikehade tootmisel.
 • Seriin – osaleb immunoglobuliinide ja antikehade tootmisel, aitab normaliseerida naha, karva, küüniste seisundit, vajalik täisväärtuslikuks rasvade ja rasvhapete ainevahetuseks, lihaste kasvuks ja immuunsüsteemi toetuseks.
 • Proliin – on kollageeni peamine komponent, soodustab selle taastootmist, tugevdab liigeseid, sidemeid, fastsiaid, tugevdab lihaseid (sh südamelihast) elastsuse suurendamise arvel.
 • Fenüülalaniin – stimuleerib vaimset tegevust ja mälu, osaleb neurotransmitterite moodustumisel (närviimpulsside edastajad), mis aitavad kaasa vaimse taju paranemisele.
 • Türosiin – loob sidemed joodiaatomitega, moodustades aktiivseid kilpnäärmehormoone, on adrenaliini, glutamiinhappe ja neurotransmitterite eelkäija, mis reguleerivad meeleolu. Türosiin vähendab söögiisu, vähendab rasvkoe massi, omab tugevaid antioksüdantseid omadusi, vähendab stressi.
 • Metioniin – takistab rasva ladestumist maksas, parandab seedimist, viib välja raskmetalle, kaitseb kiirguse eest, toetab glutatiooni, takistades selle lagunemist organismi toksiinidega ülekoormamisel.
 • Histidiin – soodustab kudede kasvu ja taastumist, kuulub müeliinkestade koostisse, mis kaitsevad närvirakke, on vajalik punaste ja valgete vereliblede moodustumiseks, kaitseb kiirguse kahjuliku mõju eest, aitab viia välja raskemetalle.
 • Trüptofaan – vajalik B3-vitamiini ja serotoniini tootmiseks, normaliseerib und, parandab meeleolu, vähendab kolesterooli teket, alandab vererõhku, laiendab veresooni, osaleb albumiinide ja globuliinide sünteesis, suurendab kasvuhormooni vabanemist.
 • Tsüstiin – parandab immuunsust, mängib olulist rolli naha moodustumisel, vajalik insuliini sünteesiks.

X